Ładowanie Events
Data początkowa
26.07 / 12:00
Data końcowa
26.07 / 13:30
Adres
Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

WAKACYJNA SWOBODA

Czy muzeum może być miejscem wakacyjnego odpoczynku? Przekonajcie się o tym sami, odwiedzając nas latem! Od początku lipca do końca sierpnia zapraszamy na dodatkowe warsztaty w środy, czwartki i piątki o godz. 12.00. W swobodnej i twórczej atmosferze będziemy odkrywać tajemnice przyrody i sztuki, zastanowimy się, w jaki sposób zbudować ciekawą opowieść  inspirowaną eksponatami.

Wybrane warsztaty przy dobrej pogodzie zakończymy na świeżym powietrzu na Dziedzińcu Lorentza.

Termin: środa, czwartek, piątek / godz. 12.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat wraz z opiekunami
Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i on-line od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
Prowadzące zajęcia: Marta Drozd, Aleksandra Górecka, Karolina Kierzkowska, Lena Lewandowska,  Julia Pest, Julia Ruszkowska, Beata Staniszewska, Olga Rutkowska, Rita Twardziak, Zuzanna Wcisło

Harmonogram spotkań:

Surrealistyczne opowieści / środa / 3, 17, 31 lipca
Dziwne, straszne, wesołe, zagadkowe… jak jeszcze możemy opisać dzieła prezentowane na wystawie „Surrealizm. Inne mity”? Jakie wywołują w nas emocje? Czy poetyckie tytuły ułatwiają nam ich analizowanie? Przyglądając się pracom i próbując je rozszyfrować, pobawimy się w twórców opowieści oraz stworzymy własne surrealistyczne historie.

 

Warto próbować! O pionierach i pionierkach / czwartek / 4, 18 lipca; 1, 15, 29 sierpnia
W trakcie wizyty w Muzeum przyjrzymy się historii osób, które miały odwagę do przełamywania schematów oraz mimo trudności podejmowały kolejne próby osiągnięcia zamierzonego celu. Porozmawiamy między innymi o tym, co zawdzięczamy starożytnym cywilizacjom, o trudnościach, które stały przed XIX wiecznymi artystkami.

 

Czy w sztuce jest miejsce na zabawę? / piątek / 5, 19 lipca; 2, 16, 30 sierpnia
Czy w muzeum można się bawić? Czy w dawnych epokach poświęcano dużo czasu na gry i zabawy towarzyskie? Podczas spotkania w Muzeum porozmawiamy o tym, jak można spędzać czas wolny, jakie rozrywki organizowano dawniej, a jakie dzisiaj. W dalszej części spróbujemy stworzyć swoją własną grę i jej zasady.

 

W świecie emocji / środa / 10, 24 lipca; 7, 21 sierpnia
Radość? Ekstaza? Złość? Smutek? Podczas spaceru po galeriach Muzeum Narodowego możemy zobaczyć całe spektrum różnych emocji, zarówno na twarzach postaci z obrazów, jak i odwiedzających nasze Muzeum. Na warsztatach wspólnie zastanowimy się, czy dzieło sztuki może koić nerwy, zezłościć bądź rozśmieszyć.

 

Botaniczne inspiracje / czwartek / 11, 25 lipca; 8, 22  sierpnia
Na zajęciach zastanowimy się, jakie znaczenie mają rośliny dla dobrego funkcjonowania naszej planety i dla świata sztuki. Poznamy symbolikę roślin oraz ich praktyczne zastosowanie w malarstwie. Na koniec stworzymy swoje dzieło sztuki, wykorzystując ekologiczne materiały.

 

Sztuka w ruchu, ruch w sztuce / piątek / 12, 26 lipca; 9, 23 sierpnia
Choć w Muzeum nie można biegać, to na tych warsztatach trochę się pogimnastykujemy. Rozmawiając o ruchu w sztuce, jego wpływie na tematykę oraz metodę tworzenia, popatrzymy na dzieła z zupełnie innej perspektywy. Dosłownie!

 

Ładne czy brzydkie? / środa / 14, 28 sierpnia
Artyści różnych epok odmiennie postrzegali piękno i brzydotę – na ich twórczość wpływały mody i konwencje obowiązujące w danym czasie. Podczas warsztatów dowiemy się, czy w sztuce zawsze chodzi o uchwycenie piękna, a także zastanowimy się, co wpływa na to, że dane dzieło sztuki nam się podoba.

 

Miejsce wydarzenia
Muzeum Narodowe, Al. Jerozolimskie 3
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
26 lipiec 2024
Godzina :
12:00 - 13:30
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Śródmieście
Udostępnij

Inne wydarzenia: