Ładowanie Events
Data początkowa
23.05 / 12:00
Data końcowa
23.05 / 18:00
Adres
Indiry Gandhi 9, Warszawa

W czwartek, 23 maja w godzinach 12.00 – 18.00, na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz w salach i przestrzeni otwartej Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”, odbędzie się Ursynowski Festiwal Nauki. Będzie można m.in. przeprowadzić naukowy eksperyment, nauczyć się żonglować i skosztować mrożonych lodów molekularnych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

– Już po raz drugi organizujemy Ursynowski Festiwal Nauki wspólnie z LXIII LO im. L. Kossutha. Zachęceni zeszłoroczną edycją i w tym roku chcemy zaprosić do zdobywania wiedzy poprzez zabawę, nie tylko młodzież szkolną, ale również wszystkich mieszkańców dzielnicy. Do zobaczenia podczas festiwalu! – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki wśród młodych, ale też i starszych mieszkańców Ursynowa i Warszawy. Dlatego przygotowano wiele ciekawych warsztatów i pokazów z różnych dziedzin nauki. Będzie można zobaczyć owady pod mikroskopem, nauczyć się rozpoznawać tropy zwierząt, gatunki ptaków i grzybów, dowiedzieć się, co to jest DNA i pograć w gry planszowe. Samodzielna Pracownia Pszczelnictwa SGGW przygotowała warsztaty o pszczołach murarkach i innych zapylaczach, a Lasy Miejskie – o Lesie Kabackim i dzikich zwierzętach w nim żyjących.

Wielbiciele najnowszych technologii muszą koniecznie zajrzeć do strefy projektowania 3D oraz strefy VR. Będzie tam można zobaczyć jak pracuje drukarka 3D, wziąć udział w warsztatach projektowania 3D i dostać pamiątkowy wydruk. W strefie z okularami VR, uczestnicy przeniosą się do wirtualnego świata. Nie można też ominąć warsztatów programowania z Photonem.

Kierowców – tych obecnych i przyszłych – zapraszamy do strefy, w której do dyspozycji uczestników Festiwalu będzie symulator dachowania, symulator zderzeń, wybuchu poduszki powietrznej i bezpiecznej jazdy – każdy będzie mógł sprawdzić swój czas reakcji oraz, po założeniu alkogogli, na własne oczy przekonać się, jak pod wpływem środków zmieniających świadomość, zmienia się również ten czas.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przygotowała stoisko promujące zdrowie – dowiemy się tam o profilaktyce chorób onkologicznych, odkleszczowych, profilaktyce jamy ustnej; do dyspozycji uczestników będą także narkogogle i walizki edukacyjne. Dowiemy się jak na organizm wpływają dopalacze, narkotyki, tytoń, e-papierosy i grzyby halucynogenne.

Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Ursynów przygotowali miasteczko ruchu oraz warsztaty i prezentację o tym, jak ważne w kryminalistyce są odciski palców. Wielbicieli lotnictwa zapraszamy natomiast do symulatorów lotu Cessną i szybowcem Pirat.

Ursynowski Festiwal Nauki aktywnie promuje zdrowy styl życia i zdrowy styl odżywiania. Każdy chętny będzie mógł wykonać analizę składu ciała, poznać zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieć się w jaki sposób mikroorganizmy kształtują nasze zdrowie i wziąć udział w warsztatach optycznych oraz pokazie „Złudzenia optyczne”.

Dla młodzieży, która stoi przed decyzją o wyborze dalszej drogi, Zespół Doradztwa Zawodowego przygotował testy umiejętności i predyspozycji zawodowych “Pomysł na karierę”. W trakcie Festiwalu promować uczelnię będzie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, dr Krzysztof Kałucki z Uniwersytetu Warszawskiego opowie o zawodzie negocjatora, a Krzysztof Puwalski, który 22 lata służył w siłach specjalnych, w tym 12 lat w JW GROM, wystąpi z wykładem „Stawiaj i osiągaj cele jak żołnierz sił specjalnych”.

Serdecznie zapraszamy!

Miejsce wydarzenia
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Indiry Gandhi 9
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
23 maj 2024
Godzina :
12:00 - 18:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Ursynów
Udostępnij

Inne wydarzenia: