Ładowanie Events
Data początkowa
25.05 / 11:00
Data końcowa
25.05 / 12:00
Adres
Jazdów 3/20, Warszawa
DOMEK PEŁEN DŹWIĘKÓW, czyli najlepsze zajęcia muzyczne na jakie możesz przyjść ze swoim dzieckiem!
Zapraszamy małych ludzi na spotkania z żywą muzyką!
Przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec, ptaków, bębnów i przeróżnych instrumentów perkusyjnych uwolnimy z ciała ruch i głos, a wraz z nimi wiosenną dziką energię. Będziemy się bawić w zające na łące, dumne piękne koguty, w zasiewy i zbiory, wiejskie podwórka, zaklęte kamienie, w królewny ratujące uwięzionych na wieży rycerzy, zwierzęta, które zgubiły odgłosy w dzikim lesie i wszystkie inne sytuacje, podczas których nauczymy się wielu piosenek, wyliczanek, wyklaskiwanek, polkowych i oberkowych rytmów. Będziemy improwizować i stworzymy małą orkiestrę, a towarzyszyć nam będą perkusjonalia z różnych zakątków świata, drewniane tradycyjne zabawki, własnoręcznie szyte zwierzaki, wierzbowe patyczki, ziarna, kamienie i kolorowe chusty.
SOBOTY
11, 18, 25 maja
Dwie grupy:
10:00-10:50 (dzieci w wieku 3-6 lat i opiekun)
11:00-11:50 (dzieci w wieku 3-6 lat i opiekun)
Prowadzenie: TAŃCOGRAJKA
Tańcograjka to muzyczno-taneczne animacje dla dzieci i młodzieży inspirowane polską kulturą tradycyjną. Od wielu lat praktykujemy muzykę ludową, ucząc się od wiejskich mistrzów gry, śpiewu i tańca, prowadząc działania edukacyjne i artystyczne związane z upowszechnianiem wiedzy o dawnym folklorze dziecięcym oraz animacje muzyczne w oparciu o tradycyjny kalendarz obrzędowy i autorskie pomysły.
☞ Umuzykalniamy
☞ Stymulujemy rozwój sensoryczny
☞ Uwrażliwiamy na naturę i tradycję
☞ Rozwijamy kreatywność i wyobraźnię
☞ Budzimy ducha wspólnoty i radości z bycia razem
☞ A wszystko to w czułości i uważności na emocje i potrzeby małych ludzi
Tańcograjkę prowadzą:
EMILIA HERDA etnolożka i animatorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, bębnistka i wokalistka (Wędrowiec, Czarne Motyle), trenerka, studentka psychologii, uwielbia podróże, muzykę, taniec, naturę i dzieci.
KASIA SZURMAN harmonistka, akordeonistka i skrzypaczka, twórczyni kapeli Czarne Motyle grającej międzywojenną muzykę taneczną, pasjonatka teatru lalkowego, kolekcjonerka antycznych i tradycyjnych zabawek.
KOSZTY i ZAPISY
130 zł za cykl 3 spotkań
Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać — wesprzyj i Ty.
Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy — Dzielnicy Śródmieście
Miejsce wydarzenia
Ambasada Muzyki Tradycyjnej, Jazdów 3/20
Warszawa,
Szczegóły
Date :
25 maj 2024
Time :
11:00 - 12:00
Categories :
Link do wydarzenia
Dzielnica
Śródmieście
Udostępnij

Inne wydarzenia: