Ładowanie Events
Data początkowa
27.05 / 11:00
Data końcowa
27.05 / 12:00
Adres
Jazdów 3/20, Warszawa
MALEŃKI DOMEK PEŁEN DŹWIĘKÓW
Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi 0-3 lata na umuzykalniające i relaksujące spotkania z żywą muzyką. Spotkania będą podzielone na dwie części: pierwsza krótsza część to swobodna zabawa z dzieckiem na dywanie w towarzystwie tradycyjnych zabawek, ręcznie szytych zwierzątek, chust, tkanin, drewnianych klocków – immersyjne i spontaniczne doświadczanie żywej muzyki: akordeonu, skrzypiec, bębnów, fletu poprzecznego i śpiewu.
W drugiej części przeniesiemy się w świat tradycyjnych pieśni, kojących kołysanek, mruczanek, masażyków i uwielbianych przez małe dzieci rytmicznych wyliczanek, wyklaskiwanek, melowierszyków i zabaw paluszkowych. Tym samym wyposażymy opiekunów w podręczny muzyczny narzędziownik, który potrafi zdziałać cuda w niejednej sytuacji. Ze starszymi maluszkami dodatkowo spróbujemy się oswoić z tematem zabaw w kole, spontanicznych tańców i wspólnego muzykowania przy użyciu prostych instrumentów perkusyjnych z różnych zakątków świata.
Poniedziałki
13, 20, 27 maja
10:00-10:50 / rodzice / opiekunowie z dziećmi 2-3 lata
11:00-11:50 / rodzice / opiekunowie z dziećmi 0-1 rok (lub starszymi, które jeszcze nie chodzą)
Prowadzenie: TAŃCOGRAJKA
Tańcograjka to muzyczno-taneczne animacje dla dzieci i młodzieży inspirowane polską kulturą tradycyjną. Od wielu lat praktykujemy muzykę ludową, ucząc się od wiejskich mistrzów gry, śpiewu i tańca, prowadząc działania edukacyjne i artystyczne związane z upowszechnianiem wiedzy o dawnym folklorze dziecięcym oraz animacje muzyczne w oparciu o tradycyjny kalendarz obrzędowy i autorskie pomysły.
☞ Umuzykalniamy
☞ Stymulujemy rozwój sensoryczny
☞ Uwrażliwiamy na naturę i tradycję
☞ Rozwijamy kreatywność i wyobraźnię
☞ Budzimy ducha wspólnoty i radości z bycia razem
☞ A wszystko to w czułości i uważności na emocje i potrzeby małych ludzi
Emilia Herda etnolożka i animatorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, bębnistka i wokalistka (Wędrowiec, Czarne Motyle), trenerka, studentka psychologii, uwielbia podróże, muzykę, taniec, naturę i dzieci.
Kasia Szurman harmonistka, akordeonistka i skrzypaczka, twórczyni kapeli Czarne Motyle grającej międzywojenną muzykę taneczną, pasjonatka teatru lalkowego, kolekcjonerka antycznych i tradycyjnych zabawek.
KOSZTY i ZAPISY
130 zł za cykl 3 spotkań
Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać — wesprzyj i Ty.
Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy — Dzielnicy Śródmieście.
Miejsce wydarzenia
Ambasada Muzyki Tradycyjnej, Jazdów 3/20
Warszawa,
Szczegóły
Date :
27 maj 2024
Time :
11:00 - 12:00
Categories :
Link do wydarzenia
Dzielnica
Śródmieście
Udostępnij

Inne wydarzenia: