Ładowanie Events
Data początkowa
15.06 / 11:00
Data końcowa
15.06 / 12:00
Adres
ul. Wincentego Rzymowskiego 32, Warszawa

wstęp wolny

„Tajemnice Mordoru” to interdyscyplinarny projekt edukacyjno-animacyjny, którego celem jest stworzenie przestrzeni do artystycznych eksperymentów i twórczej współpracy sąsiadów oraz odkrywanie i upowszechnianie przez nich mało znanej historii Służewca Przemysłowego i najbliższej okolicy.
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się czym jest animacja poklatkowa i jakie są zasady tworzenia filmu animowanego. Korzystając z fragmentów zebranych nagrań i ze starych zdjęć Służewca Przemysłowego będą wycinać, kleić, układać i fotografować, aby następnie stworzyć ruchomą opowieść za pomocą aparatu, prostych narzędzi cyfrowych i przede wszystkim – wyobraźni. Na warsztaty zaprosimy dzieci z rodzicami z sąsiedztwa (z mieszkań komunalnych i apartamentowców), geocacherów oraz starsze osoby, które jako skarbnice wiedzy będą mogły weryfikować na bieżąco pojawiające się pomysły na animacje poklatkową.

Prowadzenie warsztatów: Piotr Chmielewski – autor animacji „Krab”, za którą otrzymał nagrodę jurorów i publiczności na festiwalu Premiers Plans we Francji. Specjalizuje się w animacji wycinankowej i lalkowej.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Miejsce wydarzenia
Dom Kultury KADR, ul. Wincentego Rzymowskiego 32
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
15 czerwiec 2024
Godzina :
11:00 - 12:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Mokotów
Udostępnij

Inne wydarzenia: