Ładowanie Events
Data początkowa
14.07 / 09:00
Data końcowa
14.07 / 19:00
Adres
Wybrzeże Kościuszkowskie 20,, Warszawa

wiedzAI bezpłatnie Centrum Nauki Kopernik!

Już 14 lipca odbędzie się wyjątkowe święto nauki, zabawy i eksperymentów – Dzień Odkrywców, podczas którego wstęp do Centrum Nauki Kopernik będzie bezpłatny.

Wejściówki na wydarzenie można rezerwować od poniedziałku, 8 lipca, od godz. 8.00 na stronie bilety.kopernik.org.pl

W tym roku na zwiedzających czekać będą liczne strefy tematyczne, pokazujące to, jak sztuczna inteligencja może nas wspierać w różnych obszarach życia:

• RozwijAI umiejętności – w tej strefie zwiedzający zapoznają się ze sztuczną inteligencją w urządzeniach, które towarzyszą nam najczęściej, czyli telefonach i tabletach. Przestrzenna instalacja pozwoli wypróbować edycję zdjęć z funkcją Photo Assist umożliwiającą dorysowywanie, usuwanie elementów, przestawianie, kadrowanie – twórczości nie będzie końca.

• UsprawniAI codzienne życie – zwiedzający będą mogli wcielić się w rolę konsumentów – „zakupić” żywność, wypakować ją oraz zaplanować posiłki wykorzystując przy tym funkcję AI w lodówce Samsung. Ta edukacyjna zabawa pomoże także w budowaniu dobrych nawyków konsumencko-żywieniowych.

• GrAI na najwyższym poziomie – w strefie gamingowej goście będę mogli wcielić się w kierowców rajdowych i zmierzyć w wyścigu o atrakcyjne nagrody, m.in. kody do Steam, czy monitor Odyssey OLED G8 34’’. Na najmłodszych zwiedzających czekać będą klocki. Z pomocą AI i aplikacji Brickit dzieci stworzą konstrukcje, które potem zabiorą ze sobą do domu.

• DoświadczAI nowych możliwości – na stanowisku z ekranami Flip Pro zwiedzający będą mogli rysować postaci i błyskawicznie animować je z pomocą odpowiedniej aplikacji oraz przekształcać swoje rysunki w obrazy w wybranym stylu malarskim. W ten sposób odkryją możliwości, jakie AI wnosi do świata grafiki i designu oraz przetestują dostępne narzędzia.

• OglądAI świat w nowych barwach – jak bardzo zmieniła się telewizja w ciągu ostatnich 30 lat? Zwiedzający zobaczą to na własne oczy, porównując jakość obrazu w dwóch telewizorach Samsung: 19–calowym sprzed kilkunastu lat oraz ultranowoczesnym o rozdzielności 8K, wyposażonym w technologię AI. Na obu ekranach prezentowany będzie ten sam film rysunkowy w oryginalnej oraz odświeżonej wersji.

• OdkrywAI świat (Warsztaty) – w przestrzeniach wystaw odbywać się będą także różnorodne warsztaty. Zwiedzający będą mogli m.in. obejrzeć pod mikroskopem nietypowe próbki pochodzące z warszawskiego zoo.

Firma Samsung jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik od początku jego istnienia. W ramach współpracy wspiera instytucję przy tworzeniu programów edukacyjnych, wydarzeń czy dostarczaniu rozwiązań technologicznych na potrzeby ekspozycji.

Dzień Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w niedzielę, 14 lipca, w godzinach 9.00 – 19.00.
Miejsce wydarzenia
Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20,
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
14 lipiec 2024
Godzina :
09:00 - 19:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Śródmieście
Udostępnij

Inne wydarzenia: