Ładowanie Events
Data początkowa
21.07 / 12:15
Data końcowa
21.07 / 13:30
Adres
Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę! Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.

 

Termin: niedziela, I grupa: 10.15; II grupa: 12.15

Czas trwania: ok. 80 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

 

Dodatkowe informacje

  • Udział w zajęciach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim przed zakupem biletów.
  • Obecność opiekuna jest obowiązkowa.
  • Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych, w sali edukacyjnej.
  • Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.

HARMONOGRAM

 

7 lipca / Surrealistyczne gry i zabawy / Rita Twardziak
Surrealiści często wykorzystywali różne techniki – kolaże, fotokolaże, asamblaże czy dekalkomanie. Czy wiecie, jak to się robi? Lubili też bawić się swoimi pracami, nadawać im szalone tytuły. Podczas zajęć spróbujemy odkryć ich przepisy na surrealistyczne dzieło i zabawę sztuką.
bilety dostępne od 2 lipca

 

14 lipca / Magiczny świat Jacka Malczewskiego / Julia Pest
Czy jesteście gotowi na podróż w czasie do epoki, w której tworzył Jacek Malczewski, jeden z najważniejszych polskich malarzy? Zapraszamy na niezwykłe warsztaty, podczas których przeniesiemy się w świat pełen mitów, legend i symboli. Odkryjemy, co inspirowało Malczewskiego i jakie historie kryją się za jego niezwykłymi obrazami. Czeka nas wiele twórczych zadań i niespodzianek!
bilety dostępne od 9 lipca

 

21 lipca / Fotograficzne eksperymenty / Julia Ruszkowska
Zazwyczaj robimy zdjęcie, aby uwiecznić ważny dla nas moment, miejsce czy osobę. Dziś robienie zdjęć jest bardzo proste, można je wykonać nawet telefonem, w kilka sekund uzyskać wiele kadrów. Dzięki zajęciom będziemy mieli okazję odwiedzić Gabinet Fotografii i porozmawiać o wykonywaniu portretów w drugiej połowie XIX wieku, a następnie przyjrzymy się pomysłom surrealistów na wykorzystanie tej dziedziny sztuki. Sprawdzimy, co uwieczniali, jakie nadali tytuły dziełom oraz jakie mieli pomysły na eksperymenty z fotografią.
bilety dostępne od 16 lipca

 

28 lipca / Sztuka klasyczna czy abstrakcyjna? / Karolina Kierzkowska

Klasyczne portrety czy fantazyjne kształty? Łatwe do rozpoznania zwierzęta czy kolorowe stwory? Jednoznaczne tytuły dzieł, a może literackie opisy? Czy sztukę surrealistów można porównać do sztuki dawnych mistrzów, których spotykamy na co dzień w Galeriach Stałych? Sprawdźmy, jakie są podobieństwa i różnice, które dzieła bardziej nam się podobają i pobudzają naszą wyobraźnię.
bilety dostępne od 23 lipca

 

4 sierpnia / W 80 minut dookoła świata / Zuza Wcisło
Czego można się nauczyć w podróży? Właściwie wszystkiego! Można poznać inne kultury, smaki, zabytki, można też się zachwycać, podziwiać. A czy można odbyć podróż podczas jednej wizyty w Muzeum? Jasne! Nasi artyści odwiedzili wiele miejsc na świecie, uwiecznili je na swoich obrazach. Sprawdźmy, gdzie byli, co zobaczyli i kogo poznali!
bilety dostępne od 30 lipca

 

11 sierpnia / Pismo w starożytności / Beata Staniszewska
Weź proszę kartkę i zapisz na niej swoje imię. Litery, które właśnie nakreśliłeś, nie zawsze tak wyglądały, a starożytni Egipcjanie czy Sumerowie w ogóle ich nie znali! Zapraszamy na warsztaty, na których dowiemy się, jak dawniej pisano, a także wcielimy się w starożytnych pisarzy…
bilety dostępne od 6 sierpnia

 

18 sierpnia / Rośniemy, rozwijamy się, starzejemy… / Lena Lewandowska
Każdy z nas był kiedyś maluchem! I – choć trudno w to czasem uwierzyć – każdy z nas będzie staruszką lub staruszkiem… Podczas zajęć zwiedzimy muzealne galerie, poszukując wizerunków osób w różnym wieku. Dowiemy się, co to znaczy portret, porozmawiamy o dorastaniu. Sprawdzimy, czy obrazy przedstawiające dzieci są podobne do dzieł z osobami dorosłymi? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już niedługo!
bilety dostępne od 13 sierpnia

 

25 sierpnia / Błyskotki i świecidełka / Julia Pest
Jakie formy może przybierać biżuteria? Kto ją nosi i z czego można ją zrobić? Odbędziemy podróż po galeriach w poszukiwaniu bransolet, pierścieni i kolczyków oraz poznamy ich właścicielki i właścicieli. Na koniec sami staniemy się projektantami i projektantkami naszej własnej biżuterii. Zapraszamy na wyjątkowe złotnicze spotkanie!
bilety dostępne od 20 sierpnia

Miejsce wydarzenia
Muzeum Narodowe, Al. Jerozolimskie 3
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
21 lipiec 2024
Godzina :
12:15 - 13:30
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Śródmieście
Udostępnij

Inne wydarzenia: