Ładowanie Events
Data początkowa
06.07 / 07:15
Data końcowa
06.07 / 18:00
Adres
Termin wyjazdu: 6.07.2024 r.
Lokalizacja: Sochaczew
Zbiórka: w sobotę 6.07.2024. o godz. 7:15 w Warszawie przy ul. Emilii Plater (przystanek autobusowy naprzeciwko hotelu Intercontinental)
Wyjazd: o godz. 7:30
Powrót: 6.07.2024 ok. godz. 18:00 ul. Emilii Plater (godzina powrotu uzależniona od warunków na drodze: pogoda, korki itp.)
Kategoria: Wycieczka 1-dniowa z przejazdem kolejką wąskotorową Retro, spacerem po Puszczy Kampinoskiej i ogniskiem
Niezapomniana podróż starodawną kolejką wąskotorową to super przygoda dla dorosłych, dzieci, miłośników kolei oraz entuzjastów nietuzinkowego spędzania czasu wolnego.
Trasa kolejki to ok. 18 kilometrowy odcinek z pięknymi widokami na mazowieckie pola, łąki i lasy. Z okien wagonów możemy podziwiać m.in. wieże kościoła obronnego w Brochowie – miejsce chrztu Fryderyka Chopina.
Nasz pociąg to wspaniałe wagony w stylu retro, prowadzone przez spalinową lokomotywę. Pociąg dostosowany jest równocześnie do przewozu wózków dziecięcych.
 
Co w programie:
Spotkanie przy ul. Emilii Plater w Warszawie i przejazd w kierunku Sochaczewa.
Podróż rozpoczynamy od zwiedzania z przewodnikiem Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie.
O godzinie 10:30 wsiadamy do pociągu i ruszamy w spokojną podróż na skraj Puszczy Kampinoskiej. Tam na uczestników czeka ok. 25 minutowy spacer z przewodnikiem, po którym wyruszamy w drogę na miejsce pikniku i ogniska.
Na miejscu pikniku czeka dodatkowa atrakcja, wyjątkowo lubiana przez najmłodszych – możliwość kąpieli w Kanale Łasica.
Po ok. dwugodzinnym relaksie na łonie natury i pysznym posiłku, pociąg odwozi uczestników do Muzeum.
Powrót do Warszawy w godzinach popołudniowych.
Cena obejmuje:
  • przejazd autokarem/busem na trasie wycieczki;
  • opiekę pilota;
  • ubezpieczenie NNW;
  • ciekawie spędzoną sobotę
Cena nie obejmuje:
  • biletów: 43 zł/normalny, 34 zł/ulgowy (dzieci, młodzież szkolna i akademicka do 26 r.ż., emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, osoby z legitymacją nauczyciela), 10 zł/dziecko do 4 r.ż. na kolanach opiekuna (bez miejscówki) – płatne gotówką u pilota   Cena biletu zawiera: miejsce siedzące w wagonie retro (bilet normalny i ulgowy), zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem, spacer po Puszczy Kampinoskiej z przewodnikiem, ognisko i piknik w osadzie nad Kanałem Łasica
  • prowiantu na ognisko (możliwość zabrania własnego lub zakupienia w punkcie gastronomicznym na miejscu pikniku kiełbasa+dodatki ok. 20 zł, kaszanka+dodatki ok. 15 zł – płatność tylko GOTÓWKĄ)

UWAGA: Zastrzegamy możliwość zmian w programie wycieczki. Wyjazd odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Plan wyjazdu (w tym godziny, zwiedzane atrakcje czy przebieg trasy) może zostać zmodyfikowany.

Miejsce wydarzenia
Szczegóły
Data :
06 lipiec 2024
Godzina :
07:15 - 18:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Okolice Warszawy
Udostępnij

Inne wydarzenia: