Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na weekendowe warsztaty, podczas których całą rodziną można tworzyć w przyjaznej atmosferze Parku Rzeźby na Bródnie.
Czy trzeba iść do opery, aby usłyszeć piękny śpiew i współgrające z nim inne dźwięki? W jaki sposób stworzyć rzeźbę z tego, co leży pośród drzew? Czy ziemia może zastąpić farbę na obrazie? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedzi poprzez doświadczanie przyrody w Parku Rzeźb na Bródnie. W koronach drzew, źdźbłach trawy, poruszających się na niebie chmurach, kawałkach kory czy kwitnących kwiatach, poszukamy różnych form sztuki.
Przyglądając się pejzażowi, w jakim łączy się niebo, woda, ziemia, zaobserwujemy pewien rodzaj harmonii. Spojrzymy na to, jako na całość i uwiecznimy za pomocą własnych prac artystycznych. Od nas zależy, co będzie na pierwszym planie, a co stanie się tłem. Następnie uwagę przeniesiemy na szczegół. Czy natura jest trudna do wiernego odtworzenia? Co sprawia, że jest wyjątkowa? Czerpiąc z elementów przyrody stworzymy prace plastyczne i płaskorzeźby. Następnie wytężając słuch i inspirując się odgłosami natury, spróbujemy swoich sił we wspólnej improwizacji.
prowadzenie: Julia Sarzyńska
Wstęp wolny
Rezerwuj bezpłatną wejściówkę na stronie: sklep.artmuseum.pl
+
Julia Sarzyńska
Jest absolwentką szkoły muzycznej, z wyróżnieniem ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktualnie kończy studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku “Sztuki społeczne”. W ramach pracy dyplomowej bada temat pozytywnego wpływu przyrody na rozwój psychofizyczny dzieci, ich koordynację oraz kreatywność. Prowadzi warsztaty leśne dla najmłodszych, w ramach których budują szałasy, malują ziemią, poznają sekrety lasu i zachodzące w nim zależności oraz po prostu doświadczają wzrokiem, słuchem, zapachem. Prywatnie walczy o polepszenie warunków życia zwierząt, spędza dużo czasu na łonie przyrody, gra na pianinie i oboju, pobija rekordy zdobywania szczytów górskich, lubi śpiewać i malować.