Ładowanie Events
Data początkowa
23.07 / 10:15
Data końcowa
23.07 / 11:15
Adres
Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 4 lat wraz z opiekunami na zajęcia przyrodniczo-artystyczne. Cykl jest wakacyjną odsłoną programu „Pierwsze kroki w Muzeum”. Motywem przewodnim zajęć jest natura. Podczas spotkań zobaczymy, jak poprzez sztukę artyści przedstawiają m.in. wiatr, chmury, słońce, wodę, ziemię czy zwierzęta. Podczas zajęć nie zabraknie ćwiczeń sensoryczno-ruchowych, a także aktywności plastycznych i eksperymentów fizycznych.

 

Termin:  wtorek /  godz. 10.15
Czas trwania: ok. 60 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
Dla kogo: dla dzieci 1–4  lata wraz z opiekunami
Zasady udziału: bilet dla dziecka 20 zł, bilet dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i on-line od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

Harmonogram spotkań:

23 lipca / Ptasie opowieści / Karolina Kierzkowska
Czy w muzeum można obserwować ptaki? Podczas zajęć stworzymy swoje własne lornetki i niczym prawdziwi ornitolodzy wybierzemy się w podróż po muzealnych galeriach, gdzie będziemy przyglądać się, jak artyści malowali ptaki. Przy okazji dowiemy się, czym wyróżniają się poszczególne gatunki, jakie mają zwyczaje i jakie wydają odgłosy. W trakcie naszej wędrówki będziemy grać i dobrze się bawić, a na koniec stworzymy ptasie gniazdka.
bilety w sprzedaży od 16 lipca

 

30 lipca / W świecie owadów / Karolina Kierzkowska

Bzzzzz… Czy słyszycie to delikatne bzyczenie? Podczas zajęć przeniesiemy się do świata owadów. Przemierzymy muzealne galerie w poszukiwaniu pszczółek, motyli, chrząszczy i innych owadów. Przyjrzymy się, jak wyglądają, a także dowiemy się, dlaczego są niezwykle ważne.  Zrobimy własne pszczółki, zobaczymy, jak ubiera się pszczelarz, a także wykonamy małe domki dla naszych zapylaczy. Zapraszamy Was do odkrywania z nami fascynującego świata owadów.
bilety w sprzedaży od 23 lipca

 

6 sierpnia / Na polu, łące i w ogrodzie / Karolina Kierzkowska
Zielony dywan, a na nim mnóstwo kwiatów…. podczas spaceru po muzealnych galeriach będziemy wypatrywać łąk, pól i ogrodów. Przyjrzymy się, co rośnie na łące, jakie warzywa i owoce można wyhodować na polu, a jakie w ogrodzie. Podczas zajęć poznamy również wiele zabaw plenerowych. Na koniec, jeśli dopisze pogoda, zrobimy piknik na muzealnym dziedzińcu.
bilety w sprzedaży od 30 lipca

 

13 sierpnia / Powietrze / Beata Staniszewska
Wieje, cichnie, znów się zrywa… bohaterem spotkania będzie wiatr. Czy można namalować wiatr? W Galerii Sztuki Dawnej poszukamy obrazu, który stanie się inspiracją do zabaw ruchowych, oddechowych i słuchowych. Zastanowimy się też, skąd bierze się wiatr, czemu tak szumi i czy jest pożyteczny. W drugiej części zajęć wykonamy zabawkę do zajęć na dworze podczas wietrznej pogody.
bilety w sprzedaży od 6 sierpnia

 

20 sierpnia / Woda / Karolina Kierzkowska
Jest niezbędna do życia ludziom, zwierzętom i przyrodzie… bohaterem spotkania będzie woda. W Galerii Sztuki XIX wieku odszukamy obraz Widok portu o rannym brzasku, który stanie się inspiracją do zabaw słuchowych, dotykowych i oddechowych. Przyjrzymy się obrazowi i zobaczymy, co dzieje się na wodzie. Do czego woda jest potrzebna, czy ma smak i kolor? W drugiej części stworzymy żaglówki, wypłyniemy na szerokie wody, a także wykonamy morskie obrazki.
bilety w sprzedaży od 13 sierpnia

 

27 sierpnia / Na ziemi i pod ziemią / Beata Staniszewska
Tematem ostatniego wakacyjnego spotkania będzie ziemia. W Galerii Sztuki XIX wieku odszukamy obraz Dzieci w lesie brzozowym, który stanie się inspiracją do  rozmowy i zabawy w odkrywców – zastanowimy się, co może kryć się pod ziemią, a co żyje na jej powierzchni. W drugiej części zajęć stworzymy wyjątkowy las w słoiku, który podczas jesiennych i zimowych miesięcy będzie nam przypominał o lecie i wakacjach.
bilety w sprzedaży od 20 sierpnia

Miejsce wydarzenia
Muzeum Narodowe, Al. Jerozolimskie 3
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
23 lipiec 2024
Godzina :
10:15 - 11:15
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Śródmieście
Udostępnij

Inne wydarzenia: