Ładowanie Events
Data początkowa
07.06 / 11:00
Data końcowa
07.06 / 12:30
Adres
Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Czy można pogodzić opiekę nad maluszkiem z wizytą w Muzeum i chwilą dla siebie? W MNW jest to możliwie! Dwa razy w miesiącu, w piątki o godzinie 11.00, zapraszamy spragnionych sztuki rodziców na urlopach macierzyńskich i ojcowskich na zajęcia przygotowane specjalnie dla nich. Zapewniamy swobodną atmosferę, wrażliwość i otwartość prowadzących oraz możliwość wejścia z wózkiem do galerii; pierwsza część zajęć odbywa się w galeriach stałych lub na wystawie czasowej, a druga w sali edukacyjnej, gdzie podczas rozmowy o sztuce można nakarmić i przewinąć dzieci. W sali edukacyjnej są maty, na których można położyć maluszka, zabawki i książki oraz przewijak i podgrzewacz do butelek.

 

Termin: piątek, godz. 11.00

Czas trwania: ok. 80 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny

Dla kogo: dla rodziców i opiekunów z dziećmi 0–1 lat

Zasady udziału: bilety wstępu w cenie 40 zł / 25 zł lub 30 zł / 20 zł (wystawa czasowa), 25 zł / 15 zł (galeria stała)

 

7 i 21 czerwiec / piątek / 11.00

Surrealistyczne spojrzenia / wystawa „Surrealizm. Inne mity” Magdalena Kucza-Kuczyńska

Spotkanie na wystawie czasowej „Surrealizm. Inne mity” będzie okazją do osobistego spojrzenia na dzieła artystek i artystów, których twórczość wpisuje się w nurt sztuki surrealistycznej. To także okazja do poznania nowych technik artystycznych, takich jak techniki automatyczne, w tym dekalkomania, a także kolaż czy asamblaż. Zobaczymy także przedmioty surrealistyczne i dowiemy się, na czym polegają eksperymenty fotograficzne. Patrząc na wykreowane przez artystów odrealnione światy, nie sposób oprzeć się pytaniu, czy ich wizje są nam współcześnie dalekie czy bliskie, w dobie aktualnych wydarzeń.

bilety w sprzedaży w kasie i on-line: 4 i 18 czerwca

Magdalena Kucza-Kuczyńska – historyczka sztuki, edukatorka MNW, wykładowczyni na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i w Wyższej Szkole Artystycznej, autorka tekstów z zakresu antropologii sztuki i arteterapi

 

 

Miejsce wydarzenia
Muzeum Narodowe, Al. Jerozolimskie 3
Warszawa, Poland
Szczegóły
Date :
07 czerwiec 2024
Time :
11:00 - 12:30
Categories :
Link do wydarzenia
Dzielnica
Śródmieście
Udostępnij

Inne wydarzenia: