Ładowanie Events
Data początkowa
06.06 / 17:00
Data końcowa
06.06 / 18:30
Adres
ul. Powstańców Śląskich 17, Warszawa
W ramach ogólnopolskiej akcji „Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom” zapraszamy na warsztaty literackie detektywistyczne do XVII Czytelni oraz Wypożyczalni 114 przy Powstańców Śląskich 17.
Podczas tego ekscytującego spotkania młodzi detektywi będą mieli okazję nauczyć się, jak profesjonalnie zbierać odciski palców. Dowiedzą się, jakie techniki i narzędzia są używane przez prawdziwych śledczych, a także będą mogli samodzielnie wykonać i zabezpieczyć odciski swoich palców. Kolejną atrakcją będzie tworzenie portretu pamięciowego. Dzieci dowiedzą się, jak na podstawie opisu świadka stworzyć wizerunek poszukiwanej osoby. Uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w rolę rysowników policyjnych i stworzyć portrety, ucząc się przy tym technik rysunku i zwracania uwagi na detale.
Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca o godz. 17:00 i potrwa do ok. 18:30. Zapisy: 506 875 176. Liczba miejsc ograniczona.
XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom dzieje się w dniach 1-7 czerwca 2024 r. pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie”. Dlaczego tygrys? Inspiracją dla tegorocznego hasła jest książka Zdobywczyni Grand Prix w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, Katarzyny Długosz-Rygiel pt. „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”. Bohater książki – Tygrys z obrazu Henriego Rousseau – wprowadza małego Leona w fascynujący świat malarstwa.
Ideą Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD) jest zaszczepienie i pielęgnowanie w młodych czytelnikach zamiłowania do równie magicznego i fascynującego świata literatury.
XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom został objęty Honorowym Patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Bibliotekę Narodową.
Miejsce wydarzenia
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo nr 114, ul. Powstańców Śląskich 17
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
06 czerwiec 2024
Godzina :
17:00 - 18:30
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Bemowo
Udostępnij

Inne wydarzenia: