Ładowanie Events
Data początkowa
18.05 / 17:00
Data końcowa
18.05 / 21:30
Adres
ulica Grochowska 328, Warszawa
Majówka Teatralna to plenerowe wydarzenie kulturalne, które odbywa się cyklicznie w maju na terenie Dzielnicy Praga-Południe, głównie na Grochowie ( od 2013 roku ).
Celem wydarzenia jest prezentacja zjawiska teatru plenerowego mieszkańcom Pragi-Południe i Warszawy. To okazja do pokazania działalności lokalnego Teatru Akt poza jego siedzibą na Olszynce Grochowskiej i zaproszonych gości z kręgu teatru, cyrku, tańca i muzyki. Zaprezentują się artyści z naszej dzielnicy, związani miejscem zamieszkania lub mający z nią ścisły kontakt ( np. przez współpracę z Teatrem Akt ).
W każdej edycji staramy się ożywić kulturalnie nowe miejsce na terenie Dzielnicy i w roku 2023 chcielibyśmy zagościć w nowo otwieranym Centrum Lokalnym Kamionek.
Temu miejscu i przestrzeni dedykujemy specjalnie przygotowaną akcję plastyczno-ruchową „Panoptikum typów warszawskich”.
W ramach ponad czterogodzinnego pleneru Majówki teatralnej odbędą się animacje kulturalno-rekreacyjne (działania teatralno-cyrkowe, plenerowe warsztaty twórcze, akcję improwizacji kontaktowej i animacje z labiryntem ), koncert i spektakl plenerowy Teatru Akt „Płonące laski 4”.
Majówka teatralna to otwarte święto teatralne na Pradze-Południe dostępne dla wszystkich chętnych widzów, zapewniające dostęp do atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, promujące kulturę i sztukę na wysokim poziomie oraz zachęcające uczestników do działań twórczych.
Przybywajcie!
Projekt współfinansuje m.st Warszawa Dzielnica Praga-Południe.
Miejsce wydarzenia
Centrum Lokalne Kamionek, ulica Grochowska 328
Warszawa, Poland
Szczegóły
Date :
18 maj 2024
Time :
17:00 - 21:30
Link do wydarzenia
Dzielnica
Praga Południe
Udostępnij

Inne wydarzenia: