Ładowanie Events
Data początkowa
18.05 / 14:00
Data końcowa
18.05 / 15:00
Adres
Julianowska 67A, Józefosław
JAZZ DLA DZIECI. Król Jazzu: SAKSOFON
MAGDALENA ESTE I MARCIN ODYNIEC
18 maja (sobota) 2024
godz. 14.00
wstęp 15 zł
Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A
Fundacja EuroJAZZ zaprasza na spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!
Król jazzu: Saksofon.
Metalowy, skonstruowany w pierwszej poł. XIX w. przez Alfreda Saxa instrument należy do grupy instrumentów… drewnianych! Dzieci dowiedzą się, dlaczego tak jest, oraz usłyszą, jak szeroka jest paleta emocji wyrażanych przez saksofon: od romantycznych ballad przez energetyczne improwizacje, aż do dzikich free jazzowych dźwięków. Saksofon uważany jest — obok trąbki — za najbardziej jazzowy instrument.
Magdalena Este – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Marcin Odyniec – muzyk wszechstronny, gra na saksofonach: sopranowym, altowym i tenorowym, flecie prostym oraz gitarze klasycznej i elektrycznej. Doskonale odnajduje się w wielu rodzajach muzyki od jazzu i muzyki poważnej przez funk, pop i rock, od projektów solowych poprzez klasyczne i jazzowe zespoły i muzykę orkiestrową. Dlatego jest chętnie zapraszanym do współpracy muzykiem sesyjnym.
Miejsce wydarzenia
Klub Kultury w Józefosławiu, Julianowska 67A
Józefosław, Poland
Szczegóły
Date :
18 maj 2024
Time :
14:00 - 15:00
Categories :
Link do wydarzenia
Dzielnica
Okolice Warszawy
Udostępnij

Inne wydarzenia: