Ładowanie Events
Data początkowa
01.09 / 12:00
Data końcowa
01.09 / 14:00
Adres

Gdzieś pomiędzy fokami, pingwinami a papugami, może nieco bliżej sowiej woliery albo wybiegu pandy rudej, napotkacie budynek wyjątkowy, którego mury skrywają niesamowite historie. To Willa Pod Zwariowaną Gwiazdą, która znajduje się na terenie warszawskiego ogrodu zoologicznego. Była domem dla wieloletniego dyrektora ZOO Jana Żabińskiego oraz jego rodziny – żony Antoniny, synka Rysia i córeczki Teresy. Rodzinne ciepło, przyjaźń, gościnność i otwartość sprawiły, że bezpieczny azyl odnalazło tam wiele zbłąkanych stworzeń. Dołączcie do nas i przekonajcie się, ile wspaniałych opowieści, historii i emocji rodzi się z niesamowitej więzi między wyjątkowymi ludźmi i wspaniałymi zwierzętami.

„Jak powstała trąba słonia? Opowieści z warszawskiego ZOO” to cykl historii zainspirowanych relacjami Antoniny i Jana Żabińskich ze zwierzętami. Każde spotkanie to inna opowieść dzięki której uczestnicy lepiej poznają głównych bohaterów, dowiedzą się czym jest prawdziwa miłość i przyjaźń oraz jak bardzo ważna jest empatia i wrażliwość wobec wszystkich stworzeń. Po wysłuchaniu opowieści uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach kreatywno – twórczych inspirowanych usłyszaną historią.

Spotkanie przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 7 – 12 lat, będą również tłumaczone na Polski Język Migowy

Czas trwania: 12:00 – 14:00
Miejsce:
Ogród Sprawiedliwych w Warszawie, skwer Jana „Jura” Gorzechowskiego (róg ul. Dzielnej i Jana Pawła II)

Terminy: 7, 21, 28 lipca, 25 sierpnia, 1 września
Zapisy:
edukacja@ogrodsprawiedliwych.pl

Projekt „Jak powstała trąba słonia – Żabińscy i ich zwierzęta” dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Miejsce wydarzenia
Szczegóły
Data :
01 wrzesień 2024
Godzina :
12:00 - 14:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Wola
Udostępnij

Inne wydarzenia: