Ładowanie Events
Data początkowa
01.09 / 11:00
Data końcowa
01.09 / 12:30
Adres
ul. Krakowskie Przedmieście 5 budynek ASP, Warszawa
Wyruszmy z pewnym bardzo ciekawskim, wesołym i inteligentnym chłopcem Fryckiem Chopinem odkrywać Warszawę! Frycek opowie nam o tym, jakie było to miasto, kiedy on w nim dorastał (czyli 200 lat temu!). Wspólnie przyjrzymy się, jak Warszawa wygląda obecnie. Odkryjemy jej zabytki, legendy, odwiedzimy parki i ważne place. Razem poznamy sławne postaci i dowiemy się, jakie są ulubione warszawskie miejsca Frycka!
Co więcej, podczas spacerów można będzie zbierać pieczątki w Paszporcie młodego spacerowicza. Po uzbieraniu kompletu pięciu pieczątek (zbierać można zarówno w bieżącym jak i w przyszłym sezonie) uczestnik będzie mógł odebrać wybrany przez siebie upominek z puli przygotowanych nagród!
Spacery skierowane są głównie do rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat, jednak animatorzy starają się dopasowywać sposób prowadzenia spacerów do potrzeb obecnej grupy, więc serdecznie zapraszamy też dzieci w innym wieku.
Cena: 10zł / osobę

1.09.2024, godz. 11.00

Temat: „Frycek spaceruje i opowiada o szkołach w XIX wieku”

Miejsce startu: Chopin’s Room  (budynek ASP, ul. Krakowskie Przedmieście 5, wejście po lewej stronie od bramy głównej)

Opis:
Jak wyglądała edukacja ogólnokształcąca i muzyczna w XIX wieku? Czy wszystkie dzieci i młodzież chodziły do szkoły? Czy miały takie przedmioty jak dzisiejsi uczniowie i uczennice? Gdzie mogły studiować w późniejszych latach? I wreszcie gdzie do szkoły chodził młody Fryderyk Chopin i czy miał dobre stopnie? Na spacerze śladami warszawskich szkół w XIX wieku wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania i porównamy je z naszymi szkolnymi doświadczeniami.

Miejsce wydarzenia
Chopins Room, ul. Krakowskie Przedmieście 5 budynek ASP
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
01 wrzesień 2024
Godzina :
11:00 - 12:30
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Śródmieście
Udostępnij

Inne wydarzenia: