Ładowanie Events
Data początkowa
06.07 / 10:00
Data końcowa
07.07 / 14:00
Adres

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w ramach Festiwalu Strefa Ciszy!

Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinach: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00. Zajęcia trwają pół godziny 🙂 Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Zapraszamy na koncerty na trawie  przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów).

Zapraszamy również na stronę Smykofonii, gdzie mogą państwo znaleźć informacje o najbliższych koncertach dla dzieci realizowanych przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich”.


6-7 lipca 2024 | Taneczne podróże Dorotki

Bohaterką melomaluszkowego koncertu będzie lalka Dorotka, która zabierze Was w taneczną, radosną podróż po wielu krajach. W programie utwory kompozytorów muzyki klasycznej oraz melodie taneczne z różnych regionów świata.

Wykonawcy:
Kamil Szafrański – akordeon
Przemysław Skałuba  – klarnet, saksofon
Łukasz Rafiński – bas, trąbka
Ada Wdziękońska, ciocia „Ada” – prowadzenie

 

13-14 lipca 2024 | W dawnym stylu

Zapraszamy do muzycznego wehikułu, który przeniesie nas w dawne czasy. Przekonamy się jak wyglądały zabawy 400 lat temu, ba! Nauczymy się kilku tańców sprzed wieków. Zobaczycie i usłyszycie brzmienie bardzo starych instrumentów. Uwierzcie nam, że szykuje się świetna zabawa w dawnym stylu!

Wykonawcy:
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran i prowadzenie
Agnieszka Obst-Chwała – fidel, skrzypce, flet prosty
Mirosław Feldgebel – harfa, bęben
TBC ….

 

20-21 lipca 2024 | Koncert na wietrzyk, słonko i deszczyk

Cieszymy się porą roku, przyrodą parku, każdą pogodą i muzyką klasyczną. W naszym letnim koncercie zabrzmią utwory J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Chopina, C. Debussy’ego i innych kompozytorów. Z pewnością pośpiewamy i potańczymy!

Wykonawcy:
Elżbieta Drozdowska – flet
Przemysław Skałuba – klarnet
Izabela Buchowska – wiolonczela
Viola Łabanow – fortepian i prowadzenie koncertu

 

27-28 lipca 2024 | Trzy wachlarze, raz!

Szalone akordeonowe trio zaprasza do rodzinnego tanuszkowania: zabrzmią: walc, tango i tarantella a także muzyka Mikołaja Majkusiaka i Grażyny Bacewicz. Przyjrzymy się też z bliska instrumentom: obejrzymy miechy, które przypominają wachlarze i policzymy wszystkie akordeonowe guziki.

Wykonawcy:

ThreeK Trio

Krzysztof Polnik – akordeon
Kacper Batycki – akordeon
Kacper Kaczmarek – akordeon

Ania Szawiel – prowadzenie

Miejsce wydarzenia
Szczegóły
Data :
06 lipiec 2024
Godzina :
10:00 - 14:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Śródmieście
Udostępnij

Inne wydarzenia: