Ładowanie Events
Data początkowa
21.06 / 15:00
Data końcowa
23.06 / 20:00
Adres
ul. Zaokopowa 5, Warszawa
Zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Inżynierów – niezwykłego wydarzenia, które odkrywa urok i historię Pragi Północ. Nasze podwórkowe święto odbędzie się jak zawsze w historycznych zabudowaniach przy ulicy Inżynierskiej, gdzie każdego dnia razem tworzymy przestrzeń pełną inspiracji i twórczości. Dołącz do naszego kreatywnego zespołu lub zarezerwuj czas, aby przeżyć niezapomniane chwile! ?
W tym roku świętujemy aż trzy dni, od 21 do 23 czerwca, podczas których planujemy dla Was wiele atrakcji! Przyjdź i zobacz jak stara zajezdnia tramwajowa przekształca się w pulsujące serce kultury dzięki inicjatywom lokalnych twórców i społeczności. ?
Harmonogram wydarzenia:
?Przez cały czas trwania festiwalu:?
– Wystawa: Wystawa interaktywno-edukacyjna ,,Dom pod Syreną”
– Wystawa: ,,Wiosna” Beata Sosnowska
– Wystawa: Maryjki
– Wystawa: Prace multimedialne Dashy Cherry
– Pokój Interaktywny
– Strefa Art VR
– Scenografie festiwalowe oraz instalacje artystyczne
– Prezentacja nowych murali
—————
?Piątek:?
? Warsztaty: ?
– 16-21 Hodowla Stworzeń Mistycznych – robimy stworki! https://www.facebook.com/share/tm3QCFKU56mLMBeQ/
– 17-19 Kaligrafia Japońska z Julią Caba https://www.facebook.com/events/304850702697391/
– 18-20 Ko-impro – improwizacja teatralna
https://www.facebook.com/events/1404515106914507
?Koncerty :?
– 19:00 – 22:00 – Synth jam
– 22:00 – 24:00 – Glocksmith b2b Fishu
—————
?Sobota:?
CAŁODNIOWE:
– Przyjazd historycznej kolejki tramwajowej oraz zlot retro pojazdów
– Vintage market
– Strefa gastro
– Animacje dla dzieci i młodzieży
– Gigaszachy
– Pokazy filmowe
– Dodatkowe atrakcje: spacery tematyczne, otwarte studio fotograficzne, otwarte studio filmowe
Atrakcje:
* 11:00 Spacer po praskich ulicach z Tytusem: https://www.facebook.com/share/oSSDdFYw9unQ3tUA/
* 11:30-15:30 Wielokulturowe podwórko przygotowane przez Centrum Wielokulturowe w Warszawie https://www.facebook.com/share/WqUfuyqbVo9orcjh/
* 11:00-20:00 Stoiska kreatywne 4to20’s oraz Fundacja Twoja Pasja
?Koncerty:?
* Heniek Małolepszy
* Dobre Flow Records
* Jagosz
* Anamova
* Mitchipacola
* DJ Tony Musicology
* DJ Magdala
* DJ Matt
* Dj Neonomad
? Warsztaty:?
* 11:30 – 13:30 Nasza wspólnota: Komiks z Danielem Chmielewskim
* 13:30 – 15:30 Nasza wspólnota: Kolaż z Michałem i Ewą
* 15:45 – 16:30 Capoeira
* 16:00 – 19:00 Strefa BIC z Niebieski Robi Kreski
* Otwarta strefa kreatywna
—————
?Niedziela:?
* ? WYPRZEDAŻ GARAŻOWA: UBRANIA, DODATKI, BIBELOTY (all you can handle)? Link -> https://www.facebook.com/events/786808633573079/
Muzyka:
? Open deck! ?
Atrakcje:
13:00-14:00 Rysowanie na kamykach z Beatą Sosnowską
———————————–
Program festiwalu jest bogaty w wydarzenia – od wystaw, poprzez instalacje artystyczne, po koncerty i warsztaty dla każdego. Odkryjcie z nami nowe murale, wirtualną rzeczywistość oraz uczestniczcie w warsztatach, które odmienią wasze spojrzenie na sztukę i współczesną kreatywność. ? ? ?
Nie przegapcie również dodatkowych atrakcji jak zlot zabytkowych pojazdów czy pokazy niezależnych filmów. Każdy znajdzie coś dla siebie, a niezapomniane wrażenia są gwarantowane. Bądźcie częścią czegoś wyjątkowego – wspólnie dajemy nowe życie zapomnianym przestrzeniom i tworzymy nową historię Pragi! ? ??
Powoli zaczynamy odkrywać karty i na bieżąco będziemy informowali o naszych tegorocznych planach!
Zaplanujcie już dziś swoją wizytę na Festiwalu Inżynierów. Czekamy na Was w dniach 21-23 czerwca na podwórku przy ul. Inżynierskiej 6, gdzie historię spotkacie na każdym kroku.
Dołączcie do nas i bądźcie świadkami kulturowej transformacji Warszawy! Do zobaczenia! ?
Będzie Sikalafą!
Stacja Praga
Inżynierska 6 (Wejście od ul. Zaokopowej 5)
___________________________________
Kilka słów o organizatorze:
Stacja Praga to Stowarzyszenie, którego celem jest oddolna i społeczna rewitalizacja historycznej zajezdni tramwajowej przy ul. Inżynierskiej 6. ,,Stacja Praga” to przyszła wizytówka warszawskiej Pragi. Miejsce, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością, młode pokolenie znajduje wspólny język z tym starszym. Jest to centrum kultury oparte na street art’cie i retro motoryzacji. Realizujemy innowacyjne podejście do rewitalizacji, która w swoich założeniach ma bezpośrednią pracę z drugim człowiekiem, a także faktyczne zaangażowanie lokalnej społeczności w stopniowe i systematyczne aktywizowanie pustostanów oraz zdegradowanych przestrzeni.
W tym miejscu historia spotyka się z kulturą. Zapomniane miejsce sięgające pamięcią do XIX wieku systematycznie przywracamy do blasku świetności. Uruchomiliśmy pracownie artystyczne obejmująe swym zakresem m.in. malarstwo, scenografię, film, street art, robotykę czy muzykę. Uruchomiony został także otwarty warsztat społeczny, w którym to każdy będzie mógł przyjść i nauczyć się majsterkowania. Gramy w szachy, prowadźmy warsztaty psychologiczne, udostępniamy scenę młodym twórcom. Tutaj bije kulturalne serce Warszawy.
Naszą misją w projekcie ,,Stacja Praga” jest nie tylko działanie na rzecz rewitalizacji starej Pragi i szerzenia kultury w tym miejscu, ale i aktywne wspieranie lokalnej społeczności poprzez stworzenie nieformalnego ośrodka środowiskowego, który wspierał będzie pozytywne zmiany i rozwój społeczny w najbliższej okolicy. Celem ,,Stacja Praga” jest to, aby wraz
z kolejnymi etapami projektu spełniał on także funkcję platformy rozwojowej dla młodszego pokolenia, które cierpi obecnie na liczne problemy z określeniem własnej tożsamości czy znalezieniem kierunku życia.
W ,,Stacja Praga” każdy znajdzie miejsce dla siebie, bo Praga jest dla każdego.
Wydarzenie organizowane jest oddolnie i niezależnie przez członków Stowarzyszenia, artystów, pasjonatów i miłośników Pragi. Wydarzenie jest bezpłatne, a podwórko otwarte dla wszystkich!
Zapisujcie datę i do zobaczenia w dniach 21-23 czerwca na podwórku przy ul. Inżynierskiej 6!
———-
Chcesz dołączyć do Stacji i współorganizować z nami aktywności? Pisz śmiało – to wydarzenie to nasze wspólne święto! Kontakt: info@stacjapraga.pl 507-816-554
———–
Wydarzenie organizowane jest oddolnie przez STOWARZYSZENIE STACJA PRAGA, pasjonatów i miłośników Pragi. Atrakcje realizowane w ramach festiwalu współfinansowane są przez m.st. Warszawy
Miejsce wydarzenia
Stacja Praga, ul. Zaokopowa 5
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
21 czerwiec 2024
Godzina :
15:00 - 20:00
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Praga Północ
Udostępnij

Inne wydarzenia: