Ładowanie Events
Data początkowa
01.06 / 10:00
Data końcowa
01.06 / 15:00
Adres
ul. Wincentego Rzymowskiego 32, Warszawa

Jak Dzień Dziecka, to tylko w Kadrze! Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wydarzeń oraz angażujących aktywności, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy. Przyjdźcie i bawcie się razem z nami.

Czekamy na Was 1 czerwca (sobota), w godz. 10.00-15.00!

Rysunek 3D – warsztaty dla dzieci – zapisy

wstęp: 5 zł, godz. 10.00, dzieci 4-7 lat; godz. 11.30, dzieci 8-12 lat

Rysunek 3D wg autorskiej metody Szkoły Szczęścia, to zajęcia wykorzystujące technologię druku 3D, które uczą cierpliwości, koncentracji i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Poprzez uważność na potrzeby i emocje dzieci tworzymy atmosferę sprzyjającą rozwojowi naturalnej kreatywności, pasji do tworzenia, konstruowania i wynalazczości. W dzisiejszych czasach przez nadmiar bodźców i rozpraszających urządzeń multimedialnych większość dzieci miewa problemy z koncentracją i dłuższym skupieniem na jednej czynności. Dlatego jako odpowiedź na wszechobecną smartfonizację opracowaliśmy metodę zajęć bez ekranów, przy jednoczesnym wykorzystaniu elementów technologii druku 3D, jako narzędzia do tworzenia kreatywnego rękodzieła, rzeźb i konstrukcji technicznych. Jednak najciekawszym “efektem ubocznym” obserwowanym na naszych zajęciach jest wyraźne uspokojenie, wyciszenie i potwierdzane przez rodziców wydłużenie czasu koncentracji ich dzieci również poza zajęciami, co przekłada się na efekty w nauce i inne dziedziny życia.

 

ROBOT BUMBLEBEE

wstęp wolny, godz. 11.30-13.30

W pełni interaktywny i autonomiczny robot! Niezapomniane przeżycie dla fanów popularnego filmu i nie tylko! Robot komunikuje się po angielsku.

SPEKTKAL TEATRALNY dla dzieci (3-11 lat) „Złota Rybka godz. 11.00, wstęp: 5 zł, kup bilet online lub w DK Kadr

Lecimy w kosmos – wizyta w planetarium i warsztaty – zapisy

wstęp: 5zł, godz. 12.00, dzieci 3-7 lat; godz. 13.10, dzieci 8-14 lat

Pokaz w planetarium dla dzieci powyżej 3. roku życia „Gwiezdne opowieści” (20 min), a po nim warsztaty pt. „Lecimy w kosmos!” Dla dzieci powyżej 8. roku życia pokaz „Wyprawa na ziemię”, a po nim warsztaty pt. „Lecimy w kosmos!”. Podczas seansu w mobilnym planetarium zabieramy widzów w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokazy dostarczają niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwalają rozbudzić zainteresowania i zaspokoić ciekawość. Planetarium jest nowoczesnym narzędziem edukacji, ułatwiającym zrozumienie otaczającego nas Kosmosu. Warsztaty o lotach kosmicznych pozwolą uczestnikom wcielić się w rolę astronauty i wyruszyć w interaktywną podróż po wszechświecie. Prowadzący poruszą zagadnienia misji kosmicznych, a także zaangażują dzieci do różnych form aktywności, takich jak budowanie modelu rakiety i satelitów. Warsztaty o kosmosie pozwolą przenieść się w przeszłość, dzięki ciekawym opowieściom o podboju kosmosu oraz poznać przyszłe cele misji kosmicznych.

Mini deserki – warsztaty kulinarne – zapisy

wstęp: 5 zł, godz. 12.00 – 4-6 lat z opiekunami; godz. 13.00 – 7-12 lat; godz. 14.00 – 3-6 lat z opiekunami

Zapraszamy na magiczne kulinarne warsztaty dla najmłodszych! Nasze „”Słodkie Przygody”” to idealna okazja dla dzieci, aby rozwijały swoje umiejętności kulinarne, jednocześnie czerpiąc z tego mnóstwo zabawy. Podczas tych warsztatów dzieci będą miały okazję nauczyć się, jak przygotowywać różnorodne mini desery, które są nie tylko pyszne, ale także proste do wykonania. Każde dziecko będzie miało własną przestrzeń roboczą, gdzie będzie mogło eksperymentować z różnymi składnikami i technikami. Nasz instruktor będzie prowadził dzieci krok po kroku przez cały proces, zapewniając bezpieczeństwo i pomoc w przypadku potrzeby.

MALOWANIE BUZI I MODELOWANIE BALONÓW

wstęp wolny, godz. 12.00-14.00

Zapraszamy na niezwykłe atrakcje, które rozświetlą wasze twarze uśmiechem i radością. Pomożemy zmienić oblicza dzieci w niesamowite dzieła sztuki, pełne barw, postaci z ulubionych bajek czy zwierząt z całego świata. Dodatkowo zaprezentujemy jak z prostych balonów stworzyć różne kształty: od kwiatków po zwierzątka i miecze rycerskie.

Miejsce wydarzenia
Dom Kultury KADR, ul. Wincentego Rzymowskiego 32
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
01 czerwiec 2024
Godzina :
10:00 - 15:00
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Mokotów
Udostępnij

Inne wydarzenia: