Ładowanie Events
Data początkowa
16.07 / 11:00
Data końcowa
16.07 / 13:00
Adres
Ludwika Narbutta 50A, Warszawa
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczestników akcji „Lato w Mieście” do kina Iluzjon na bezpłatne pokazy filmów, z serii „Zaczarowany ołówek”.
📅Seanse będą odbywać się we wtorki:
9 lipca, godz. 11:00
16 lipca, godz. 11:00
23 lipca, godz. 11:00
30 lipca, godz. 11:00
6 sierpnia, godz. 11:00
13 sierpnia, godz. 11:00
20 sierpnia, godz. 11:00
27 sierpnia, godz. 11:00
🔹Zasady uczestnictwa:
W treści zgłoszenia prosimy o wpisanie terminu seansu, kontaktu do koordynatora akcji „Lato w Mieście” oraz planowaną liczbę uczestników.
Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja grupowa: kasa.iluzjon@fina.gov.pl
🔹Opisy filmów:
🎬Małpie figle (odc. 32), reż. Alina Kotowska, Polska, 1975, 10 min.
Nasi bohaterowie, Piotrek i jego wierny piesek, odkrywają tajemniczy las, w którym mieszkają psotne małpy. Podczas spaceru przez gęste drzewa i wijące się ścieżki, natrafiają na grupę małp, które uwielbiają figle i złośliwe żarty.
🎬Safari z kamerą (odc. 33), reż. Ireneusz Czesny, Ryszard Szymczak, Polska, 1965, 10 min.
W tym ekscytującym odcinku „Zaczarowanego ołówka” nasi bohaterowie wybierają się na pełne przygód safari. Uzbrojeni w zaczarowany ołówek i kamerę, odkrywają fascynujący świat dzikiej przyrody. Podczas swojej podróży spotykają egzotyczne zwierzęta i przeżywają niezapomniane przygody, uwieczniając wszystko na filmie. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem – bohaterowie muszą stawić czoła nieoczekiwanym wyzwaniom i pokazać swoją odwagę oraz pomysłowość. Czy uda im się bezpiecznie wrócić do domu z niezwykłymi nagraniami?
🎬Niespodziewana wizyta (odc. 35), reż. Zbigniew Czernelecki, Polska, 1975, 10 min.
Piotrek i jego wierny piesek przeżywają nieoczekiwane spotkanie. Pewnego spokojnego popołudnia, gdy Piotvrek jest zajęty rysowaniem w swoim pokoju, do drzwi puka tajemniczy gość. Okazuje się, że to stary przyjaciel Piotrka, którego nie widział od wielu lat.
🎬Pojedynek w buszu (odc. 37), reż. Ireneusz Czesny, Polska, 1976, 10 min.
Piotrek i jego wierny piesek trafiają do dzikiego buszu, gdzie zostają wplątani w konflikt między dwoma zwierzęcymi klanami. W sercu buszu, gdzie roślinność jest gęsta, a zwierzęta niezwykle różnorodne, nasi bohaterowie muszą użyć zaczarowanego ołówka, aby przywrócić pokój.
🎬Macki ośmiornicy (odc. 30), reż. Ludwik Kronic, Polska, 1974, 10 min.
Piotrek i jego wierny piesek wyruszają na morską przygodę. Podczas nurkowania w głębinach oceanu natrafiają na gigantyczną ośmiornicę, która przez przypadek wplątuje się w sieci rybackie. Piotrek, widząc zwierzę w potrzebie, postanawia użyć zaczarowanego ołówka, aby uwolnić ośmiornicę.
🎬Dwa do zera (odc. 34), reż. Ryszard Szymczak, Polska, 1975, 10 min.
Piotrek i jego wierny piesek stają przed sportowym wyzwaniem. Miejscowa drużyna piłkarska traci na morale po serii porażek i prosi Piotrka o pomoc w przygotowaniach do decydującego meczu. Dzięki zaczarowanemu ołówkowi, Piotrek rysuje niezwykłe urządzenia treningowe oraz magiczne piłki, które pomagają drużynie w doskonaleniu umiejętności.
Miejsce wydarzenia
Kino Iluzjon, Ludwika Narbutta 50A
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
16 lipiec 2024
Godzina :
11:00 - 13:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Mokotów
Udostępnij

Inne wydarzenia: