Ładowanie Events
Data początkowa
02.07 / 12:00
Data końcowa
01.09 / 19:00
Adres

Jeśli szukacie pomysłu na aktywne spędzenie wakacyjnego czasu w stolicy, to zapraszamy Was na bezpłatne kajaki na Jeziorze Kamionkowskim realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego m.st. Warszawy na rok 2024 przez OSiR Dzielnicy Praga-Południe.

Kajaki to wspaniała forma rekreacji, która łączy ruch fizyczny z przyjemnością obcowania z naturą, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania. Zapraszamy już od 2 lipca!

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków znajduje się przy Jeziorze Kamionkowskim na wysokości KS Drukarz (wejście od strony jeziora/parku lub od strony KS Drukarz). Wypożyczalnia kajaków działa od 2 lipca do 31 sierpnia br., codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 19.00. Do dyspozycji są kajaki 2-osobowe. Wypożyczalnia dysponuje 10 kajakami oraz kompletem sprzętu – wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi w różnych rozmiarach (dla dorosłych i dla dzieci). Kajaki można wypożyczyć online (https://plywajznami.eu) oraz możliwe jest wypożyczenie kajaków bez rezerwacji – pod warunkiem dostępności sprzętu i okazania dokumentu tożsamości.

Szczegółowe informacje:

  • czas wypożyczenia to maksymalnie 60 min;
  • rezerwacja na osobę jest ograniczona do jednego kajaka dwuosobowego dziennie;
  • kajaki można wypożyczyć na 2 sposoby: rezerwując kajak wcześniej za pomocą formularza online lub przychodząc na miejsce (bez gwarancji dostępności);
  • przy każdej rezerwacji pobierana jest kaucja zwrotna online za wypożyczenie sprzętu w wysokości 15 zł – kaucja nie jest zwracana w sytuacji nie skorzystania z kajaka;
  • osoby niepełnoletnie mogą brać udział w pływaniu kajakiem wyłącznie pod opieką rodziców/opiekunów. W dwuosobowym kajaku musi być co najmniej 1 osoba pełnoletnia;
  • z kajaków nie mogą korzystać grupy z dziećmi niepełnoletnimi w sytuacji, gdy na każdy kajak nie przypada 1 osoba dorosła.

Warunkiem korzystania z wypożyczalni kajaków jest zapoznanie się z regulaminem oraz dostosowanie się do poleceń pracowników wypożyczalni. Wypożyczenie kajaka jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków regulaminu. Zabrania się wpływania kajakiem na obszary jeziora zaznaczone na mapie stanowiącej załącznik do regulaminu. Obszary te są wyłączone z użytkowania ze względów przyrodniczych, z uwagi na infrastrukturę techniczną i względy bezpieczeństwa.

Miejsce wydarzenia
Szczegóły
Data :
02 lipiec 2024
Godzina :
12:00 - 19:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Praga Południe
Udostępnij

Inne wydarzenia: