Ładowanie Events
Data początkowa
31.08 / 10:00
Data końcowa
31.08 / 11:00
Adres
ulica Elekcyjna, Warszawa

Bajkowe wakacje na Woli

„Złota Rybka”, „Nowe Szaty Króla” czy „Krawiec Niteczka” – te oraz inne znane i mniej znane bajki będą wystawiane w te wakacje w Parku Edwarda Szymańskiego.

· Spektakle będą wystawiane niemal we wszystkie soboty wakacji (bez 10 sierpnia) o godz. 10:00 przy placu zabaw mieszczącym się w Parku Szymańskiego,
· W repertuarze bajki polskie oraz zagraniczne, które spodobają się zarówno najmłodszym widzom, jak i ich opiekunom,
· Za przedstawienia odpowiadają aktorzy i aktorki z Teatru Baza,
· Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Lato zaczęło się na dobre, a dla dzieci i młodzieży oznacza to początek 2-miesięcznych wakacji. Wola dysponuje znakomitą infrastrukturą pozwalającą na aktywne spędzanie wolnego czasu mieszkańcom w każdym wieku, a w dodatku co roku organizuje ciekawe wydarzenia, dzięki którym rodzice mogą zagospodarować okres wakacyjny ich pociech w wartościowy i rozwijający sposób. – Nie inaczej będzie w tym roku. Razem z Teatrem Baza przeniesiemy się do krainy bajek. Któż z nas ich nie lubi? – pyta retorycznie Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. – Ich siła polega na tym, że niosą za sobą uniwersalne przesłanie, które nigdy nie traci na aktualności i trafia do widzów w każdym zakątku świata. Jestem przekonana, że spektakle spodobają się wszystkim, niezależnie od wieku – dodaje.

Przedstawienia będą wystawiane w prawie każdą sobotę wakacji, a sceną będzie Park Szymańskiego, który latem zachwyca kolorami i bogactwem roślinności. Za artystyczną stronę przedsięwzięcia odpowiadają aktorzy i aktorki z Teatru Baza, którzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. – Serię rozpoczynamy od nowej interpretacji klasycznej i lubianej opowieści, jaką od dawna jest „Złota Rybka” – mówi radna Jolanta Piątkowska. – Dalej będzie równie interesująco, bo widzowie będą mogli zobaczyć m.in. „Nowe Szaty Króla” Hansa Christiana Andersena, „Krawca Niteczkę” według opowiadania Kornela Makuszyńskiego czy „Legendy Warszawskie”. Serdecznie polecam i zapraszam całe rodziny – dodaje.

Spektakle będą odbywać się tuż obok placu zabaw. Początek zawsze o godz. 10:00, a wstęp na wszystkie przedstawienia będzie bezpłatny.

Harmonogram:
6 lipca – „Złota Rybka”
13 lipca – „Krawiec Niteczka”

20 lipca – „Legendy Warszawskie”
27 lipca – „Nowe szaty króla”
3 sierpnia – „Bajka o drzewie”
17 sierpnia – „Hela i Piotruś w krainie emocji”
24 sierpnia – „Słowik”
31 sierpnia – „Lis”

Miejsce wydarzenia
Park Szymańskiego, ulica Elekcyjna
Warszawa, Poland
Szczegóły
Data :
31 sierpień 2024
Godzina :
10:00 - 11:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Wola
Udostępnij

Inne wydarzenia: