Ładowanie Events
Data początkowa
04.08 / 13:00
Data końcowa
04.08 / 14:00
Adres

apraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Bajki na trawie”. To ulubione letnie wydarzenie kulturalne najmłodszych mieszkańców Ursynowa.

W lipcu i sierpniu zaplanowaliśmy osiem plenerowych spotkań teatralnych dla dzieci. Cykl rozpocznie się 7 lipca o godz. 13.00 na Olkówku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

– Bajki na trawie to idealny pomysł na spędzenie rodzinnego niedzielnego popołudnia. Każda z bajek to piękne widowisko, ale również lekcja przyjaźni, empatii, współczucia i tolerancji. Przedstawienia będą kolorowe i inspirujące – zaprasza zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.

Program spektakli:

  • 7.07 godz. 13.00, Olkówek, „Ballada Cygańska”

„Ballada cygańska” to spektakl ruchomych obrazów inspirowany biografią aktora. Oczami głównej bohaterki oglądamy wypełniony tańcem, muzyką, obrazami przyrody i pracy świat Romów. To spektakl o wielokulturowości, poznawaniu tożsamości i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie, ale także o kształtowaniu odpowiedzialności za siebie i innych. Zachęca do rozmowy z dziećmi na temat pochodzenia, tolerancji i szacunku.

 

  • 14.07 godz. 13.00, Park Przy Bażantarni, „Kukaj Kukawko – Letni Las”

Program jest oparty na autorskich utworach i melodiach z tradycji ludowej. Uwrażliwia słuchaczy na kontakt z naturą przez naśladowanie dźwięków przyrody. Opowiada o tym, jak oszczędzać wodę oraz z jakich pięter składa się las, ale przede wszystkim jest zabawą, zachęcającą do wspólnego śpiewania  i tańca.

  • 21.07 godz. 13.00, Olkówek, „O kogutku, co umiał działać do skutku”

To stara, polska baśń ludowa, której bohaterem jest rozśpiewany i uparty Kogutek. Zwierzę nie byle jakie, bo od pradawnych czasów mające moc przywoływania światła pośród ciemności. Nasz bohater bywa niepokorny, czasem wręcz zadziorny – nie pozwala na niesprawiedliwość, a jego upór i hart ducha sprawiają, że nawet wrogowie zaczynają traktować go z szacunkiem. Bohater będzie potrzebował pomocy dzieci (!).

  • 28.07 godz. 13.00, Park Przy Bażantarni, „Klaunadzińscy”

Eufuria, Beza, Edward, Precyzja i Smętek – postaci równie egzotyczne jak swojskie – barwne grono, które jednocześnie przyciąga i odpycha. Lubimy je, ponieważ popełniają błędy, których popełnienia my sami się boimy; szaleństwa, na które mielibyśmy ochotę, ale sobie na nie nie pozwalamy. Ich perypetie i niedorzeczności zapewnią porcję beztroski każdemu. Śmiech niepostrzeżenie oswaja tabu, staje się okazją do podjęcia poważnych tematów.

  • 4.08 godz. 13.00, Olkówek, „Okruchy Słońca”

Dlaczego zwierzęta w lesie chcą przewrócić Niedźwiedzia Maćka na drugi bok? Jak można pokonywać trudności, bawiąc się? I dlaczego gdy się budzimy, to wkrótce później musimy znowu iść spać? Powyższe pytania są pretekstem do podróży poprzez piękno czterech pór roku. Teatr Gracholka zaprosi dzieci do przygody teatralnej z wykorzystaniem teatru lalkowego oraz planu żywego. Piękne teksty piosenek i muzyka, bogata scenografa pozwolą doświadczyć prawdziwej magii teatru.

  • 11.08 godz. 13.00, Park Przy Bażantarni, „Spektakl o dawnych zabawkach ludowych w Polsce”

To kameralne przedstawienie, w którym dzieciom zostaną przybliżone dawne zabawki, melodie i instrumenty muzyczne. W interesujący i zabawny sposób zostaną zaprezentowane ręcznie wykonane, dawne drewniane zabawki wyrzeźbione według dawnych wzorów. Aktorzy, sięgając do polskiego dziedzictwa kulturowego starają się pokazać piękno i wartość twórczości ludowej. Przedstawienie jest prezentowane z muzyką na żywo w tradycyjnej aranżacji: z harmonią i barabanem oraz skrzypcami, wiejskimi basami i bębenkiem obręczowym. Jednym słowem: muzyka do tańca! Zabrzmią: polki, oberki, wiwaty  i inne melodie grane na wsiach w dawnej Polsce.

  • 18.08 godz. 13.00, Olkówek, „Skarb Pirata”

To zabawne przedstawienie z głównym bohaterem, piratem Maruniem, który chciałby być pozytywną postacią, ale nie potrafi nic innego niż napadanie na statki i wykradanie skarbów. Na szczęście, któregoś dnia spotyka na swej drodze osobliwą Ośmiornicę, która odmieni jego życie. Przedstawienie kształtuje u młodych odbiorców szlachetne postawy, które ujawniają się w sytuacji dokonywania wyboru pomiędzy dobrem a złem, ale jest jednocześnie źródłem doskonałej rodzinnej zabawy.

  • 25.08 godz. 13.00 Park Przy Bażantarni (kaczki), „Ali Bajda Bis”

Pies goni kota! Kot goni mysz! Pan Hipopotam gotuje ryż! Ali Bajda Bis to spektakl tworzony na żywo razem z publicznością. Zamiast linearnej fabuły brzmi w nim echo placów zabaw i niesamowitych dziecięcych opowieści. Swoisty bon ton tego spotkania zmusza widzów do podskoków, tupania, pstrykania palcami, śpiewania i okazywania emocji. Do finału prowadzi prosty rym i fantazyjna logika podwórkowych wyliczanek, więc nie pytajcie dlaczego świnia ratuje świat. Wszystko przecież może się zdarzyć – może nawet zagracie dentystę lub… kałużę!

Miejsce wydarzenia
Szczegóły
Data :
04 sierpień 2024
Godzina :
13:00 - 14:00
Kategorie :
Link do wydarzenia:
Dzielnica
Ursynów
Udostępnij

Inne wydarzenia: