Ładowanie Events
Data początkowa
18.05 / 12:00
Data końcowa
18.05 / 13:00
Adres
Barska 29, Warszawa

Na koncert zapraszamy dzieci w wieku 3-7 lat i ich najbliższych dorosłych.

 

Niczym w zabawie w kalambury, za pomocą gestów i dźwięków dwóch wirtuozów klarnetu poprowadzi nas w krainę improwizacji i abstrakcji. Czasem instrumenty zamienią się w teatralne rekwizyty, a muzycy w aktorów, a czasem zagra nam cisza. Co będą przedstawiały nasze sekrety? Miejsce, zwierzę, przedmiot, i rodzaj zabawy. Zabrzmią króciutkie utwory m.in. Richarda Percivala i Paula Harveya, a także dużo improwizacji. Choć tym razem ĄsąBąble zapraszają przede wszystkim do słuchania i patrzenia, to nie zabraknie momentów na ruch. Wyklaszczemy rytmy, potańczymy, pokołyszemy się i zanucimy, a bliski kontakt z instrumentami pozwoli małym uszkom na wyłowienie wszystkich barw klarnetu i klarnetu basowego.

Inspiracją do tego wydarzenia jest układanie sekretów (widoczków, aniołków) – czyli dawna zabawa podwórkowa polegająca na tworzeniu małych arcydzieł ukrytych pod piaskiem. Kwiaty, kamyki i inne znalezione skarby ułożone w widoczek były przykrywane szkiełkiem. Poprzez kontrast z otoczeniem takie barwne dziełko odkryte nagle pod górką piasku potrafiło naprawdę zaskoczyć i zachwycić.

Przed i po koncertach rodziców i opiekunów wraz z dziećmi zapraszamy na pyszności do naszej kawiarenki. Kawiarenka czynna od godziny 9:00 do 14:00.

 

Wystąpią:

Adam Eliasiński i Oliwer Anduszczenko: klarnet, klarnet basowy, wygłupasy i ananasy

Anna Szawiel: scenariusz i performans

Patronem medialnym wydarzenia jest pismo Kosmos dla Dziewczynek

Miejsce wydarzenia
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab, Barska 29
Warszawa, Poland
Szczegóły
Date :
18 maj 2024
Time :
12:00 - 13:00
Categories :
Link do wydarzenia
Dzielnica
Ochota
Udostępnij

Inne wydarzenia: